Při objednávce nad 1200Kč poštovné ZDARMA Přihlášení zákazníci získávají automaticky 3% slevu z celkové objednávky

Čekanková káva MLETÁ, pražený kořen, 100g

Kód: 76
49 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
20.4.2021

Čekanková káva, zdravá, detoxikační káva s pozitivními účinky na lidské zdraví

100% lahodná chuť, 100% bez kofeinu, 100% bez lepku, 100% přírodní produkt, 100% zdravá káva

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mletý kořen je vhodný do pákového kávovaru na přípravu espressa.

Obsah: 100g
Složení: 100% Pražený čekankový kořen

 

Čekanka si je zřejmě vědoma své krásy, proto si ji úzkostlivě chrání. Nesnáší utržení,  a i když ji hned dáme do vody, velmi rychle zvadne. Obdivovat ji můžeme pouze na  jejím původním stanovišti.

Nejúčinnější je čekankový kořen. Ten se však těžko vykopává, proto většinou sbírám pouze květní  úbory, někdy i celou nať, ale pouze za pěkného počasí. Bylina z nich je o něco méně  účinná než kořen, ale dokážu se jí dostatečně a pohodlně zásobit, neboť čekanka se v lékárnách neprodává. Čerstvé mladé lístečky doporučujeme konzumovat jako zdravý  salát, i když mají silně hořkou chuť.

Čekanka byla již ve starověkém Egyptě téměř magickou rostlinou, která prý dávala  krásu a úspěch. Možná to souviselo s tím, že čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Také ve  středověku se věřilo, že má čekanka kouzelnou moc - kdo se natřel její šťávou, získal  krásu a všechno se mu dařilo. Některé z mnohých pověr o čekance se zachovaly do  současnosti. Kořen se v západní Evropě pěstuje pro konzumní účely, v období po první  světové válce se z čekanky vyráběla náhrada kávy, dobře známá i u nás.

Čekankový kořen má pozitivní účinky na lidské zdraví -  nemoci jater a žlučníku a na mírné bolesti při žlučových a ledvinových kamenech. Je  mírně močopudná a trochu projímá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč,   při otravách jater působí jako protijed. Podporuje činnost celé trávicí  soustavy a používá se též jako doplněk při cukrovce. Doporučuje  se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy.

 

Příprava kávy: Naberte kávovou lžičku čekankového kořene spařte horkou vodou, nechte pár minut louhovat, popřípadě ochuťte sladidlem a mlékem.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 24.8.2018
Překvapivě dobrá chuť..